Na konci rukou

SOMA Festival Praha 2022 - Sobota 16:00 -17:30

Na konci rukou 

"Nevím už po kolikáté peru v rukách zablácené punčocháče mojí dcerky a přemýšlím, jak daleko má moje srdce k této činnosti. Hm, jenom na délku mých rukou. Ano, blízko, je to moje milovaná dcera.

Můj seminář se bude věnovat hornímu pletenci, bude se věnovat rukám a bude se ptát, co všechno chtějí, potřebují a co zmůžou. Zajímá mě cesta od srdce k dlaním, od vnímání do akce."

Anna Línová (SK/CZ) 

Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř Evy Jaczové a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, obor pedagogika klasického tance. V roce 2010 ukončila Infant Developmental Movement Education (IDME), které je součástí programu The School of Body-Mind Centering®.V letech 2001 - 2011 tvořila jako svobodný umělec na poli současného tance, pohybového divadla a site-specific. Dlouhodobě spolupracovala s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO). V roce 2007 získala za prědstavení "Portrét" ocenění za nejlepší interpretaci v rámci udělování CENY SAZKY. Jako externí pedagog tance spolupracovala s DAMU, Praha a JAMU, Brno. V roce 2010 v divadelním studiu Alta v Praze spoluzakládala Pohybové hry pro miminka a rodiče, které do roku 2014 vedla a věnovala se individuální vývojové práci s miminky. Od roku 2011 je interním pedagogem tance na konzervatoři Duncan Centre, a vede Pohybovou laboratoř pro dospělé ve studiu DanceLAB.