Na konci rukou

SOMA Festival Praha 2022 - Sobota 15:30-17:00

Na konci rukou 

"Nevím už po kolikáté peru v rukách zablácené punčocháče mojí dcerky a přemýšlím, jak daleko má moje srdce k této činnosti. Hm, jenom na délku mých rukou. Ano, blízko, je to moje milovaná dcera.

Můj seminář se bude věnovat hornímu pletenci, bude se věnovat rukám a bude se ptát, co všechno chtějí, potřebují a co zmůžou. Zajímá mě cesta od srdce k dlaním, od vnímání do akce."

Anna Línová (SK/CZ) 

Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř v Bratislavě, následně VŠMU v oboru Pedagogika klasického tance a o pár let později obor Infant Developmental Movement Education ve škole Body-Mind Centering®.

Jako taneční interpretka dlouhodobě spolupracovala zejména s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO).

Spoluzakládala a vedla Pohybové hry pro miminka a rodiče ve studiu ALTA, jako externí pedagog tance spolupracovala s DAMU, Praha a JAMU, Brno a HAMU Praha. Byla interním pedagogem konzervatoře Duncan Centre, Praha.

Dlouhodobě se věnuje somatické práci s širokou veřejností ve studiu DanceLAB. Spolu se spolkem Ostružina pořádá Smyslové ateliéry pro děti ve věku 1-3 let a jejich rodiče a v současné době participuje na vytvoření představení pro tuto věkovou skupinu.

Jako interpretku jí zajímá všednost, jako učitelku utváření různých prostředí a jejich vliv na proces učení a výchovu. V mezioborových projektech se opakovaně věnuje somatickému zpracovávání tématu oddechu pro učitele.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet