Rena Milgrom

"Baví mě v lidech probouzet jejich autenticitu a kreativitu. Baví mě sledovat, jak se posouvá jejich pohybový potenciál, sebevyjádření, osobnost a hlavně, jak společně tvoříme vzácnou dočasnou autonomní zónu..." 

Rena Milgrom

Tanec vyučuji od roku 1999, Somatické umění a terapeutické přístupy profesně praktikuji a vyučuji 13 let. Stále se dále vzdělávám, zkoumám a vnímám, jak je tato cesta nekonečná a bohatá.

"Vážím si toho, když mohu ve společném prostoru s ostatními sdílet tělesné vyjadřování, zkoumání a dát prostor v pohybu nalézat umění, výživu pro duši i tělo a souvislosti.

Zajímá mě všímavost a zvu k pozorování toho, jak se organizuje naše vnímání a jak ho ke svému prospěchu můžeme měnit. Je krásné vidět, čím lidé procházejí a jak se projevuje jejich síla a moudrost. Zajímá mě, jak se můžeme v toku událostí a proudu pohybu vyjadřovat, být součástí, vztahovat se a zotavovat se."

Rena Milgrom, CMA, TPT, RSME 

Vystudovala Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies v N.Y. a výcvik tanečně-pohybové terapie (TANTER). Je registrovaná jako Somatic Movement Educator/Therapist (ISMETA). V současné době studuje The Disciplin of Authentic Movement, Hakomi method a Body-Mind Centering. Její základnou je a byl tanec - současný a etnický, vytvořila řadu choreografií v rámci festivalu Dance Meridian (2006-2011) a od roku 2011 tvoří choreografii pro bienální celosvětový projekt Global Water Dances.

Rena je zakladatelkou studia DanceLab Praha, kde vede somaticky orientované lekce, letní workshopy, vzdělávací programy a  individuální terapeutickou praxi.

Mezi 2012-17 vyučovala Laban/Bartenieff Movement Studies na taneční konzervatoři Palucca v Drážďanech, v současné době vyučuje tento obor na výcviku tanečně-pohybové terapie (Moving Self Institut, Praha)

Jako taneční terapeutka pracuje s pacienty s Parkinsonovou nemocí pod Parkinson-Help, z.s. a se skupinami i individuály v Autentickém Pohybu.

Je tvůrkyní Programu Vědomé Tělo se zaměřením na somatické vzdělávání, spolulektorkou  BodyVoice - integrace pohybu a hlasu, a lektorkou v rámci výcviku Tanečně-pohybové terapie.


Kudyznudy.cz - tipy na výlet