Rena Milgrom

"Baví mě v lidech probouzet jejich autenticitu a kreativitu. Baví mě sledovat, jak se posouvá jejich pohybový potenciál, sebevyjádření, osobnost a hlavně, jak společně tvoříme vzácnou dočasnou autonomní zónu..." 

Rena Milgrom

"Vážím si toho, když mohu ve společném prostoru s ostatními sdílet tělesné vyjadřování, zkoumání a dát prostor v pohybu nalézat umění, výživu pro duši i tělo a souvislosti.

Zajímá mě všímavost a zvu k pozorování toho, jak se organizuje naše vnímání a jak ho ke svému prospěchu můžeme měnit. Je krásné vidět, čím lidé procházejí a jak se projevuje jejich síla a moudrost. Zajímá mě, jak se můžeme v toku událostí a proudu pohybu vyjadřovat, být součástí, vést pohybové dialogy a zotavovat se."

Rena Milgrom, CMA, TPT, RSME 

Vystudovala Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies v N.Y. a výcvik tanečně-pohybové terapie (TANTER). Je registrovaná jako Somatic Movement Educator/Therapist (ISMETA), Jako lektorka tance má dvacetiletou praxi. Vytvořila řadu choreografií v rámci jejího festivalu Dance Meridian (2006-2011) a od roku 2011 tvoří choreografii pro bienální celosvětový projekt Global Water Dances.

Rena je zakladatelkou studia DanceLab Praha, kde vede somaticky orientované lekce, letní workshopy, vzdělávací programy a  individuální terapeutickou praxi.

Mezi 2012-17 vyučovala Laban/Bartenieff pohybové studie na taneční konzervatoři Palucca v Drážďanech.

Jako taneční terapeutka pracuje s pacienty s Parkinsonovou nemocí pod Parkinson-Help, z.s. a se skupinami i individuály v Autentickém Pohybu.

V posledních letech se kontinuálně vzdělává v dalších somatických disciplínách - zejména v Body Mind Centering,  Amerta Movement (Suprapto Suryodarmo), Authentic Movement (Fran Lavendel, Joan Chodorow, Irmgard Halstrup) a Hakomi method (Hakomi Educational Network).

Je tvůrkyní Programu Vědomé Tělo se zaměřením na somatické vzdělávání, spolulektorkou mezinárodního výcviku BodyVoice, lektorkou v rámci výcviku Tanečně-pohybové terapie - TANTER Praha.


Kudyznudy.cz - tipy na výlet