Rena Milgrom

"Baví mě v lidech probouzet jejich autenticitu a kreativitu. Baví mě sledovat, jak se posouvá jejich pohybový potenciál, sebevyjádření, osobnost a hlavně, jak společně tvoříme vzácnou dočasnou autonomní zónu..." 

Rena Milgrom

Vystudovala Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies v N.Y. a výcvik tanečně-pohybové terapie (TANTER). Je registrovaná jako Somatic Movement Educator/Therapist (ISMETA), Jako lektorka tance má dvacetiletou praxi. Vytvořila řadu choreografií v rámci jejího festivalu Dance Meridian (2006-2011) a od roku 2011 tvoří choreografii pro bienální celosvětový projekt Global Water Dances.

Rena je zakladatelkou studia DanceLab Praha, kde vede somaticky orientované lekce, letní workshopy, vzdělávací programy a  individuální terapeutickou praxi.

Mezi 2012-17 vyučovala Laban/Bartenieff pohybové studie na taneční konzervatoři Palucca v Drážďanech.

Jako taneční terapeutka pracuje s pacienty s Parkinsonovou nemocí pod Parkinson-Help, z.s. a se skupinami i individuály v Autentickém Pohybu.

V posledních letech se kontinuálně vzdělává v dalších somatických disciplínách - zejména v Body Mind Centering,  Amerta Movement (Suprapto Suryodarmo), Authentic Movement (Fran Lavendel, Joan Chodorow, Irmgard Halstrup) a Hakomi method (Hakomi Educational Network).

Je tvůrkyní Programu Vědomé Tělo se zaměřením na somatické vzdělávání a lektorkou mezinárodního výcviku BodyVoice, vytvořeného Smadar Emor (IZ).