Rena Milgrom

"Baví mě v lidech probouzet jejich autenticitu a kreativitu. Baví mě sledovat, jak se posouvá jejich pohybový potenciál, sebevyjádření a hlavně, jak společně tvoříme krásnou dočasnou autonomní zónu..." 

Rena Milgrom

Vystudovala Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies v N.Y. a výcvik tanečně-pohybové terapie (TANTER). Je registrovaná jako Somatic Movement Educator/Therapist (ISMETA), Jako lektorka tance má 18ti letou praxi. Vytvořila řadu choreografií v rámci jejího festivalu Dance Meridian a globálního happeningu Global Water Dances.

V Praze vede somaticky orientované studio DanceLab, v Drážďanech vyučuje Labanovu analýzu pohybu  na taneční konzervatoři Palucca. Jako taneční terapeutka pracuje s pacienty s Parkinsonovou nemocí pod Parkinson-Help, z.s. a se skupinami i individuály v Autentickém Pohybu.

V posledních letech se kontinuálně vzdělává v dalších somatických disciplínách - zejména v Body Mind Centering,  Amerta Movement (Suprapto Suryodarmo), Authentic Movement (Fran Lavendel, Joan Chodorow, Irmgard Halstrup) a Hakomi method (Hakomi Educational Network).

Je tvůrkyní Programu Vědomé Tělo se zaměřením na somatické vzdělávání.