Kráčejme citlivě nohama, které jemně naslouchají a dávají nám sílu

SOMA Festival Praha 2022 - Neděle 13:30 -15:00

Kráčejme citlivě nohama, které jemně naslouchají a dávají nám sílu *

Zaměříme se na to, jak se naše nohy dotýkají země a jak náš pohyb rozvíří vzduch. Naším cílem je probudit hlubší naslouchání a schopnost reagovat na náš pohyb světem. Výzvou je samozřejmě aktivovat tuto citlivost a zároveň najít svou sílu, a to jak v sobě, tak ve svých vztazích.

Společně vytvoříme poetickou vzpomínku na naše prožitky..

*z básně Walk Gently, kterou napsala Ann Moradian https://annmoradian-perspectives.blogspot.com/2011/03/walk-gently.html.

Corinne Marquart - Ott (FR/USA) 

Corinne Marquart-Ott je Franko-Česko-Americká tanečně pohybová terapeutka působící primárně v Paříži. Po profesionální taneční kariéře získala Corinne titul v tanečně pohybové terapii na City University of London / Laban Center London (2002), dříve studovala tanečně pohybovou terapii v první výcvikové skupině v Praze (1997-1999), kterou také pomohla spolu s Dr. Miriam Berger, Judith Bunney a Janet Kaylo, CMA založit. 

Je přidruženou členkou fakulty v Sorbonne Art Therapy Mistři od roku 2013 (nyní Paris Descartes Institut de Psychologie, Master Création Artistique), kde učí teorii a metody tanečně pohybové terapie. Také vyučuje tanečně pohybovou terapii v New Yorku v 92Y Harkness Dance Center, v Montrealu v Centre National de Danse-Thérapie, kde je asistenkou Dr. Bergrové a v České Republice ve výcviku tanečně pohybových terapeutů pod TANTER.  Corinne se specializuje na poskytování tanečně pohybové terapie dětem a dospívajícím s řadou speciálních potřeb, vývojovými a behaviorálními potížemi na Marymount International School of Paris, na International School of Paris a také na Institutu Medico-Educatif pro oddělení 92. Po dobu 20 let pracovala s dětmi a rodinami ze škol celé Pařížské oblasti. Od roku 2016 se Corinne angažuje v programu umělecké terapie v Africe spolu s Globální aliancí pro Afriku v Keni a od ledna 2020 přináší tanečně pohybovou terapii i ženám s HIV v Johannesburgu.

Ann Moradian (FR/USA) 

Ann Moradian (Perspektivy v pohybu, ShinGaia Yoga) je pohybová umělkyně, pedagožka, spisovatelka a advokátka zdravé ekologie. Její současný výzkum se soustřeďuje na mezioborové zkoumání toho, jak se stáváme člověkem. Jako tanečnice a choreografka tvořila představení v New York City ve skupinách Anna Sokolow's Player's Project, Impulse Theatre & Dance and Perspectives In Motion, kterou založila v roce 1988. Ann Moradian získala titul BA Art &amp Society na New York University, a univerzitní diplom v Improvisation & Creativité na Université de Lille, a certifikaci v Systémovém myšlení u Fritjof Capra a v Sociálním Dizajnu v nadaci Gaia. Také získala certifikaci E-RYT200 v Yoga Alliance, a úroveň černého pásku v Kinomichi - bojovém umění vycházejícím z Aikido. Spolu s Marthou Eddy je spoluautorkou odborného textu "ChildhoodNature in Motion: The Ground for Learning" - Povaha dětství v Pohybu: Základ pro učení. Ann se účastní mnoha konferencí včetně Dancing- Moving-Knowing v Columbia Global Center v Paříži, Vědomé tělo IV v Labodanse v Paříži, Paris, Natya Kala Conference o Choreografii v Chennai, a programů Světové Aliance pro Tanec, kde také působí .

Kudyznudy.cz - tipy na výlet