Mé tělo – můj přístav. Srdce.

03.03.2023

Co udělat pro to, aby pro mne mé tělo bylo mým domovem a bezpečným přístavem? Jak se naučit postarat se nejdříve o sebe a pak teprve o ostatní? Některým z nás to jde lépe, ale většině z nás asi stále v uších zní, že musíme být neustále užiteční a dýchat pro druhé, pro hodnoty, pro vize... a tak nám z péče o sebe zůstává jen prázdná slupka bez jádra.

Sama se s tématem, jak o sebe nejlépe pečovat, docela potýkám - strachy a obavy u mne vedou k tenzi, k únavě nebo naopak k potřebě být neustále v akci a dát pořádně zabrat svalům. Naštěstí ve chvíli, kdy už se od těla příliš vzdaluji, se mi obvykle vynoří vzpomínka na somatické pohybové setkání s některou z mých učitelek - Renou Milgrom, Marthou Eddy a nebo Lindou Tumbarello. Pod jejich vlivem si připravím dávku sebepéče a somatického vyživení a podpořím tak sama sebe, abych mohla podpořit druhé. O některé z možností sebepodpory bych se s vámi ráda podělila v několika krátkých video setkáních.

► V prvním setkání vás zvu, abyste se připojili k 20 minutové somatické pohybové výživě na téma srdce... bude se vám hodit pohodlné oblečení, deka nebo jógamatka a hromada polštářů.

PUSTIT VIDEO

Pokud se budete chtít podělit o svou zkušenost, můžete přidat komentář k příspěvku Mé tělo – můj přístav na Somatika.cz na FB.

Autorka: Blanka Lisá

Kudyznudy.cz - tipy na výlet