subRosa Petřín

SOMA Festival Praha 2022 - Neděle 10:00 -12:00

subRosa Petřín - koná se v Petřínských zahradách za každého počasí.

Naše dvouhodinové setkání v parku Petřín bude o vztahu mezi místem a námi v daném čase. Program tedy zahrne mentální topografii lokace, netradiční metody okamžitých kontaktů našich těl, mysli a prostředí se zapojením pohybu, kresby, slov a všech našich i jiných smyslů.


Miloš Šejn (CZ) 

Absolvoval Filosofickou fakultu University Karlovy v Praze v roce 1975 (výtvarná výchova; dějiny umění a estetika ). Roku 1976 obdržel doktorát z filosofie, v r. 1991 je jmenován profesorem malířství. V letech 1990 - 2011 působil jako vedoucí pedagog intermediálního ateliéru na Akademii výtvarných umění v Praze a jako hostující pedagog na Akademiích v Aix-en-Provance, Carraře, Haagu, Ljubljani, Stuttgartu a Vídni. 

Miloš Šejn pracuje v oblastech vizuálního umění, performance, zabývá se problematikou vizuálního vnímání a organizuje workshopy, jako je Bohemiae Rosa. Jeho umělecký koncept byl formován od mládí, kdy vykonal množství cest divočinou jako reflexe vnitřní potřeby přiblížit se tajemství přírody a sledování zázračnosti, k níž zde dochází. Od počátku šedesátých let během putování fotografoval, kreslil, sbíral a popisoval svá pozorování přírody. V současnosti se zaměřuje na okamžité kreativní možnosti, vycházející ze vztahů historické humanizované krajiny a celistvé přírody. Vědomě laboruje oblastmi expresivního jazyka mezi textem, výtvarnou stopou, tělovým pohybem, hlasem a expanzí do prostoru.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet