MY BODY IS MY VOICE

unikátní projekt integrace hlasu a pohybu

Sinaj (Egypt)

Art * Research * Somatic Movement&Voice * Performance * Ritual *

MY BODY IS MY VOICE

Je unikátní česko-izraelský projekt metody Voice in Movement Integration. Je otevřen všem kdo mají zájem systematicky tvořit a zkoumat zadaná témata rituální formou. Všem kdo pracují s pohybem/tělem/hlasem ale i těm, kdo chtějí svůj hlas otevřít a kultivovat umění bdělé pozornosti. Naše osobní příběhy budou sloužit jako materiál pro konečnou kompozici. Proces je uměleckého i terapeutického rázu a nakonec vykrystalizuje v jevištní-umělecký počin. Hlas v pohybové integraci je proces, který rekonstruuje základní vztahy mezi dechem, pohybem a hlasem. Tento vztah uvolňuje uzdravující sílu, tvořivou energii, vitalitu a spontaneitu. Zavede nás zpět k pradávnému vnitřnímu hlasu, propojí nás s nevědomými procesy a s kolektivními kořeny. Jako "evoluce pozpátku" obnoví vědomou úroveň a způsoby vyjádření, které nám byly přístupny během osobní a kolektivní pre-lingvistické éry. 

Lektoři My Body is My Voice:

 • Tělem, pohybem a somatickým procesem vás povede Rena Milgrom
 • Voice - práci s hlasem povede egyptská umělkyně/lektorka Hanaa :                                    

(Hana(a) has been playing and experimenting with sound for the last 9 years, after having been in choirs for close to two decades. A transformative physical theatre training with David MacMurry Smith in Vancouver, Canada, prompted the switch from "beautiful sound" to "genuine expression", which she then set out to explore on her own and with the help of wonderful teachers such as Laurel Murphy, David Hatfield and Marianne Letron. In 2018, she started offering workshops in Cairo, then in Toronto, and is now offering them in beautiful Dahab. Hana(a) loves working with voice for what it is, but also believes from experience that all our creative processes - writing, painting, loving, singing, speaking, community-building, dancing and so many more - can enhance, unlock and inspire each other in rich, beautiful and unexpected ways.

MY BODY IS MY VOICE Retreat

15 - 22.10. 2023

Sinaj (Egypt)

Integrace hlasu a pohybu, rituál jako performance, performance jako research....  Tentokrát na Sinaji, kde je poušť, moře i hory v jednom. Letenku na Sinai si pořídíte individuálně, snadno přímým letem z Vídně do Sharm Al Sheikh (čím dříve, tím lépe) nebo s přestupem z Prahy....a záleží na vás, zda si chcete retreat prodloužit i o svou osobní dovolenou. V této době ja na místě ideální počasí (kolem 28-30°C, a teplé moře). Podrobné organizační info budeme řešit společně s přihláškami. Více o My Body is my Voice se dočtete výše.

Program:


 • ranní hlas.meditace
 • snídaně
 • dopolední blok
 • oběd
 • večerní blok a večeře

Program se může měnit na základě společných potřeb a domluvy. Jeden den strávíme workshop ve skalách blízko campu.

Co sebou:

bude ještě upřesněno po přihlášení

 • ručník a svoje toal.potřeby (mýdla a šampony v bio kvalitě)
 • zápisník
 • plavky
 • boty do přírody

Ubytování:

soukromý apartmán/vila v Dahabu

cena za 10 nocí se pohybuje od 10-20 USD/noc, v hostelu ještě méně - záleží na individ.požadavcích

Cena workshopu:        200 EUR + 20 EUR za studio

vede Rena + Hanaa

Cesta:  

Nezahrnuje letenku a dopravu z letiště do campu, pojištění. Zpáteční letenka Vídeň -Sharm Al Sheikh se v současné době pohybuje mezi 6-7000 Kč.

Doprava z letiště Šarm aš Šajch do Dahabu: cca 800 Kč za taxi

V průběhu týdne plánujeme strávit 1-2 dny v horách s noclehem. Cena za tuto cestu bude vyjednána na místě.
Přihláška na My Body is my Voice Retreat 15-22.10. 2023

Kudyznudy.cz - tipy na výlet