Workshop Alexandrovi Techniky®

SOMA Festival Praha 2022 - Neděle 15:30 -17:00

Alexandrova Technika® 

V tomto workshopu se seznámíte se základními principy Alexandrovy techniky - zastavení, nasměrování vaší energie a akce. Také jak vyváženost hlavy na páteři má stěžejní význam pro náš postoj, rovnováhu a uvolněný pohyb, ale také na to, jak se cítíte. Posílí se vaše vědomí a souvislosti mezi tělem, myslí a emocemi. Tajemství vzpřímeného držení těla, není v úsilí a výkonu, ale naopak v uvolnění a vnitřním zastavení. Vyzkoušíte si jak běžné pohyby jako je sezení, stání, vstávání a chůze se dají dělat jinak, než jste běžně zvyklí. 

Po krátkém seznámení se základními principy, budete sami a ve dvojicích prozkoumávat, jak AT principy fungují ve vás. Dívám se na fungování světa jako na celek, že každá drobná změna, např. malého pohybu, zvědomění škodlivého návyku, který přestaneme dělat může udělat velkou změnu nejen pro nás, ale i pro naše okolí. Všichni jsme vzájemně propojení a v této době již nelze popírat, že tomu tak není. Všichni dýcháme jedním dechem společně a hýbeme se dohromady ve vzájemnosti.


Šárka Provazníková (CZ) 

Mgr. Šárka Provazníková se věnuje Alexandrově technice, se kterou pracuje profesionálně od roku 2006, kdy po 3letém denním studiu ve Velké Británii obržela kvalifikaci, která ji opravňuje pracovat s lidmi individuálně i ve skupinách. Celkově se jí zabývá již více než 20 let. Ve své práci se především zaměřuje na principy AT a našeho přirozeného posturálního designu, který považuje za fascinující. Inspiruje se i zkušenostmi z jógy, taichi, meditací, práce s dechem a z různých druhů tanců a rituálů a také svou psychoterapeutickou praxí. 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet