Krajiny hlasu - vibrující tělo

SOMA Festival Praha 2022 - Neděle 13:30 -15:00 - online přes zoo

Krajiny hlasu - vibrující tělo

Všechno vibruje, proto má vše zvuk, jedinečný zvuk vibračního rytmu. Cítit různé vibrace našich orgánů - zvuky je hluboké a jemné spojení s naším tokem života. Tím, že dokážeme vnímat tuto vrstvu jemného pohybu nás samých, se můžeme otevřít komunikaci z této vrstvy směrem k ostatním a ke všemu organickému životu. Existuje společný vibrační hudební jazyk.

Prozkoumáme různé hlasy našich vibrujících orgánů jako krásné tkaní skupinových zvukových krajin, které souvisejí a spojují se prostřednictvím jemného vibračního doteku.

Workshop proběhne online přes zoom


Smadar Emor (ISR)

tanečnice, choreografka, zpěvačka, zakladatelka metody "Integrace hlasu v pohybu - vokální biografie".  V roce 2004 Smadar založila "Centrum Synapse pro výzkum lidského hlasu" v Izreaeli, kde používá "Hlas v integraci s pohybem" jako hlavní uměleckou a terapeutickou metodu.

Současně se také věnuje vlastní umělecké tvorbě.

Po celý život pokračuji ve studiu různých metod týkajících se somatického pohybu, tance a hlasu. Inspiraci čerpám od svého učitele Maud Robar (Haiti), Jerzyho Grotowského, kontaktní improvizace, Butó, terapie hlasového pohybu a Hakomi psychoterapie, ale hlavně čerpám z osobního výzkumu a mnoha desetiletí praxe.

Již více než 20 let vedu svůj program Voice in Movement Integration v Izraeli, hostuji výuku na různých uměleckých univerzitách, koučuji herce, tanečníky a provozuji svou soukromou kliniku.

Akademické zkušenosti:

Akademie umění Bezalel, Katedra environmentálního designu.

Akademie hudby a tance Rubina v Jeruzalémě (Eshkol - Wachman Katedra notace pohybu).

Univerzita Tel Aviv - oddělení divadla a performance, práce "Musical Body Self"