Strukturální Integrace - Rolfterapie

SOMA Festival Praha 2022 - Sobota 14:00-15:30

Strukturální Integrace - Rolfterapie

Na workshopu se seznámíme s teorií a praxí Strukturální Integrace. Metodou, kterou vyvinula Dr. Ida Rolf. Strukturální Integrace je systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Všichni žijeme v energetickém poli Země a gravitace je nejsilnější fyzikální vliv, s kterým se naše těla musí vyrovnat. Pokud chceme tělo úspěšně integrovat, je třeba v něm vyvolat správné vztahy mezi jednotlivými segmenty (hlava, hrudník, pánev, končetiny). Jinak si tělo začne vytvářet dodatečné prvky opory - zhušťováním a zkracováním fascií. To v průběhu času naruší správnou funkci kloubů, svalů atd. Fascie je pružné, elastické a plastické médium. Je možné jej tvarovat. Strukturální Integrace tedy vychází z předpokladu, že lidské tělo je tvarovatelné a že je možné měnit jeho strukturu. Jejím účelem je tak pomoci tělu nalézt přirozenější rovnováhu s gravitací.

Budeme zkoumat naše tělo, hledat obraz jeho struktury a vzájemných vztahů. Dotkneme se fascií. Řekneme si něco o teoretickém pozadí Strukturální Integrace. V poslední části proběhne praktická ukázka zkrácené hodiny Strukturální Integrace.

Vladimír Kučera (CZ) 

Znalosti a dovednosti v oblasti rolfterapie čerpá z každodenní práce s vlastními klienty a skrze pravidelnou účast na navazujících workshopech a seminářích vedených zahraničními lektory, z nichž většina je původními žáky Idy Rolf. 

Na konci roku 2018 ukončil pokročilý výcvik ve strukturální integraci s Nealem Powersem, bývalým ředitelem Guild For Structural Integration a Rolf Institutu. Původní profesí sociální pracovník, v rolfterapii objevil svoji cestu i svého učitele. 

Rolfterapii nevnímá pouze jako metodu, ale je pro něj zároveň optikou toho, jak se na člověka dívat a jak vnímat a objevovat individuální odlišnosti a vzájemné souvislosti. Protože v lidském těle všechno souvisí se vším. Nejde pouze o fyzickou stránku těla, ale i o psychiku, protože uvolněné a vyvážené tělo vede k uvolněné a vyvážené mysli. 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet