ZEMĚ VE MNĚ

environmentální somatika + land art

13-19. července 2024

Budeme tvořit v přírodě Lužických lesů u řeky

Země ve mně je převážně výtvarný projekt spojen s eco-somatickým vnímáním a tvorbou v přírodě.

Začaly jsme ho s Aničkou v době covidové, tenkrát když v Trstěnici, v jednom malebném údolí šlo o jeho zničení. Tenkrát jsme to pojaly jako aktivismus za jeho záchranu, tvořily v něm, naciťovaly ten kus země s celou jeho florou i faunou a vytvořily o tom film. Údolí bylo nakonec zachráněno a myslím, že i náš plenér k tomu nějakým způsobem přispěl.

Příští léta jsme se rozhodly v projektu pokračovat a pokaždé záměrně volily jiné místo a lokalitu. Následovaly Orlické hory, Českomoravská vrchovina, Bromouvské skály... máme za sebou 4 ročníky a pokaždé to bylo kouzelné. Příroda léčí nás a my přírodu. Je to nakonec jedno pole, ve kterém se věci navzájem ovlivňují a na sebe působí.

Letos budeme tvořit v Lužických lesích a u řeky v Nových Mlýnech blízko Řimice. Budeme bydlet v krásně zrekonstruované Stodole. Budeme tam i jíst, pít a veselit se... (www.stodola-morava.cz)

Stěžejním elementem letošního ročníku bude hlína - jíl, který poslouží jako materiál haptického vyjádření těla v pohybu - pohybu otištěného do hlíny.

Lektorka:

Organizační informace 2024

Ubytování:  STODOLA

Strava:  jídlo můžeme využít v restauraci ve Stodole, nebo si vařit i sami

Cena: Kč 8500,- = kurzovné + materiály + ubytování

sleva pro studenty 20% z kurzovného ( tj. minus Kč 1000,-)

začátek programu: sobota 13.7. v 15 h

konec: pátek 19.7. dopoledne

Přihláška na plenér ZEMĚ VE MNĚ 13-19. července 2024

Ohlédnutí za ZEMĚ VE MNĚ:

  • Krátký dokumentární snímek o land art projektu z léta 2020 můžete shlédnou tady.

Výpověď a náhled do ecosomatické a land art tvorby...

... spojení s tělem Rena Milgrom přednesla také na celosvětové The Embodiment Conference v říjnu 2020. Odkaz na záznam z této online prezentace naleznete na našem youtube kanále.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet