Anna Línová

"Ráda tančím. A ráda tančím s jinými a ráda se dívám na lidi, když tančí. Ráda využívám teoretických znalostí z anatomie, fyziologie a speciálně z ontogeneze jako motivaci k tanci. Zajímá mě tato cesta z teorie do tance a otázka "co pro mě znamená tančit?"  

Anna Línová

Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř Evy Jaczové a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, obor pedagogika klasického tance. V roce 2010 ukončila Infant Developmental Movement Education (IDME), které je součástí programu The School of Body-Mind Centering®.

V letech 2001 - 2011 tvořila jako svobodný umělec na poli současného tance, pohybového divadla a site-specific. Dlouhodobě spolupracovala s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO). V roce 2007 získala za prědstavení "Portrét" ocenění za nejlepší interpretaci v rámci udělování CENY SAZKY. Jako externí pedagog tance spolupracovala s DAMU, Praha a JAMU, Brno.

V roce 2010 v divadelním studiu Alta v Praze spoluzakládala Pohybové hry pro miminka a rodiče, které do roku 2014 vedla a věnovala se individuální vývojové práci s miminky. Od roku 2011 je interním pedagogem tance na konzervatoři Duncan Centre, toho času na rodičovské dovolené, a vede Pohybovou laboratoř pro dospělé ve studiu DanceLAB.