Anna Línová

"Ráda tančím. A ráda tančím s jinými a ráda se dívám na lidi, když tančí. Ráda využívám teoretických znalostí z anatomie, fyziologie a speciálně z ontogeneze jako motivaci k tanci. Zajímá mě tato cesta z teorie do tance a otázka "co pro mě znamená tančit?"  

Anna Línová


Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř v Bratislavě, následně VŠMU v oboru pedagogika klasického tance a o pár let později obor Infant Developmental Movement Education ve škole Body-Mind Centering®. Výrazný kontrast v obsahu, ale zejména v přístupu ke vzdělávání na těchto školách, výrazně ovlivnil její postoje a myšlení o vztazích různého druhu, a tím i její interpretační, pedagogickou a osobní praxi.

Jako taneční interpretka a performerka dlouhodobě spolupracovala zejména s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO). Od 25 let působila jako taneční pedagog na různých uměleckých školách a dlouhodobě se věnuje somatické práci s širokou veřejností ve studiu DanceLAB.

V současné době připravuje participativní smyslové představení pro děti od 1 - 3 let a jejich rodiče s uskupením Ostružina z.s. Zajímá se o vztahy a vliv fyzického prostoru na pohybový vývoj dětí. V mezioborových projektech se opakovaně věnuje somatickému zpracovávání tématu oddechu pro pedagogy a rodiče.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet