Anna Línová

"Ráda tančím. A ráda tančím s jinými a ráda se dívám na lidi, když tančí. Ráda využívám teoretických znalostí z anatomie, fyziologie a speciálně z ontogeneze jako motivaci k tanci. Zajímá mě tato cesta z teorie do tance a otázka "co pro mě znamená tančit?"  

Anna Línová


"Poskytuji lidem prostor věnovat svému tělu pozornost a poznávat jej. Je to pro mně jeden ze způsobů jak přijímat vlastní tělo v dobrém. A následně, jak prožívat radost z toho, jak se svobodně projevuje v pohybu. 

A když vezmu jenom ty nerovnosti, zákoutí a spirálovitost kostí, tak si říkám, že tanec byl do člověka vtěsán!

Anna Línová, Mgr.art, IDME

Vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř Evy Jaczové a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, obor pedagogika klasického tance. V roce 2010 ukončila Infant Developmental Movement Education (IDME), které je součástí programu The School of Body-Mind Centering®.

V letech 2001 - 2011 tvořila jako svobodný umělec na poli současného tance, pohybového divadla a site-specific. Dlouhodobě spolupracovala s Ankou Sedlačkovou (SK), režisérkou Aňou Hlaváčovou (SK) a choreografkou Ioanou M. Popovici (RO). V roce 2007 získala za prědstavení "Portrét" ocenění za nejlepší interpretaci v rámci udělování CENY SAZKY. Jako externí pedagog tance spolupracovala s DAMU, Praha a JAMU, Brno a HAMU Praha.

V roce 2010 v divadelním studiu Alta v Praze spoluzakládala Pohybové hry pro miminka a rodiče, které do roku 2014 vedla a věnovala se individuální vývojové práci s miminky. Od roku 2011  do 2020 bola interním pedagogem tance na konzervatoři Duncan Centre. V současnosti a vede somatické Pohybové laboratoře a také Individuání somatické sese pro dospělé ve studiu DanceLAB.