Rachelle Palnic Tsachor       přednáška & workshop

SOMA Festival Praha 2022 - Sobota 18:00 -19:30, Neděle 12:30 -14:00

Přednáška 

Téma přednášky zveřejníme v nejbližších dnech.  

Workshop

Téma workshopu zveřejníme v nejbližších dnech. 


Rachelle Palnick Tsachor (USA) 

Rachelle působí jako hlavní lektorka na Laban / Bartenieff Institute of Movement Studies a je učitelkoui praktikantkou Alexandrovy techniky. Je také registrovaná somatická terapeutka (Registered Somatic Movement Therapist), s více než 15letou praxí. Koordinovala výcvik LIMS ISMETA a je autorkou metodiky a případových studii pro Somatické pohybové terapie založené na principech Laban / Bartenieff. 

Je zakladatelkou certifikačního program LIMS v studijních programech Laban Movement Studies v Izraeli. Tam byla také hostujícím učitelem na Wingate College, na univerzitě v Haifě a Technion. Je certifikována Centrem pro Mind-Body Medicine a vyučuje Mind-Body Skills for Global Trauma Relief ( dovednosti propojení myli a těla při celkové úlevě u traumatu) v Izraelském Centru pro integrativní skupinové poradenství (the Israeli Center for Integrative Group Counseling), kde sdílí své klinické zkušenosti s postupy založenými na důkazech (evidenced-based practices). Rachelle využívá umění pohybu k informacím pro vědecké výzkumy. 

Spolupracuje s Dr. Tal Shafir na "Emotion Regulation Through Movement" (Frontiers in Psychology) a "Somatic Movement Approach to Fostering Emotional Resiliency" (Frontiers in Neuroscience) spolu s mnoha studiemi v pohybové terapii. Tento výzkum má více než čtvrt milionu zhlédnutí na Tedx talk: Jak vaše tělo ovlivňuje vaše štěstí, a je základem pro studium afektivního programování a inteligentních interakcí, které přinášejí pohyb do oblastí jako je robotika a strojní učení.

Je asistující profesorkou pohybu na Illinoiské univerzitě v Chicagu, kde vyučuje herce. Její kapitola o Herectví s Bartenieff Fundamentals: Somatický, rozvojový pohyb pro ztvárnění fyzického charakteru bylo vydáno ve 2. vydání publikace Pohyb pro herce. Rachelle je přední přispěvatelkou Labanária, kde se rozebírá somatický přístup k pohybu pro výuku herectví v hodinovém podcastu.